Dziedziny wieszczbiarstwa: Aeromancja

Jednym z charakterystycznych rodzajów wieszczbiarstwa okazuje się aeromancja, która stanowi swego rodzaju odłam wróżbiarstwa opierający się na podarowaniu zdaniem jego wyznawców przez boga Odyna ludzkim narodom run.

Dziedziny wieszczbiarstwa: Aeromancja

Jest to podstawa wierzeń nordyckich. Ponadto pojawia się tu także wzmianka o Regu oraz inaczej określanym Hejmdallem. W zakresie tej dziedzinie wieszczbiarstwa wydziela się na chwilę obecną kilka charakterystycznych nurtów w zakresie aeromancji.

Po pierwsze jest to wróżenie przez obserwowanie wiatru czyli austromancja, po drugie wróżyć można nawet z kierunku wiania wiatru i jest to anemoskopia a także z interpretowania układu chmur czyli nephomancja. Dodatkowo ciekawym kierunkiem okazuje się być wróżenie przez interpretację błyskawic i grzmotów czyli ceraunoskopia i chaomancja a więc wróżenie z powietrznych przesłań, wizji.Dziedziny wieszczbiarstwa: Aeromancja Jeszcze czymś innym okazuje się meteoromancja czyli wróżenie z meteorytów a także kometomancja czyli wróżenie z ogona komety. Ludzie już w starożytności wykrystalizowali ten odłam wszczebiarstwa, a zatem bogowie w ten sposób ich zdaniem mieli wyrażać, właśnie poprzez konkretne warunki atmosferyczne gniew i radość. Jest to jedna z najstarszych dziedzin wróżbiarstwa, jakie kiedykolwiek powstały. Należy też wiedzieć, że znaki na niebie zaczęli interpretować jako pierwsi na świecie w ogóle Babilończycy oraz Hindusi i Etruskowie.

– autor