Modele funkcjonowania magii: Model energetyczny

Modele funkcjonowania magii: Model energetyczny

Wśród charakterystycznych modeli wróżbiarstwa i magii wydziela się kilka modeli w tym specyficzny model energetyczny. Ten typ odnosi się do przeświadczenia o tym, iż widzialny, nasz realny świat jest przeniknięty wszechogarniającą energią życiową. Dlatego też można mówić, że jest to rozmaity typ bowiem w zależności od tychże kultur mówi się o rozmaitych pojęciach z nimi ostatecznie związanych.

Modele funkcjonowania magii: Model energetyczny

I tak wydziela się mana, ki, qu, prana, vril. W Europie natomiast dominują pojęcia fluid magnetyczny czy vis vitalis. Jest to szereg rozlicznych procesów, jakie mają miejsce w naszej rzeczywistości, które wynikają właśnie z oddziaływania owych energii na człowieka bezpośrednio, na dane miejsca, kraje, zakątki. Jest to model dużo nowszy, młodszy datą jego zrodzenia w porównaniu z modelem duchowym. Należy też mieć na względzie fakt, iż magiczne działania w ramach tejże dziedziny mają być rzekomo obiektem manipulacji energetycznej, a więc w zależności od siły i wpływu energii zmienia się określone koleje losy.

Jest to model, jaki posiada zastosowanie w postaci magicznego transu, tak samo zresztą było w przypadku modelu duchowego. Chodzi o to, aby poprzez energię można było wyciszyć nasz organizm. Umysł ma być wyciszony maksymalnie relaksując się i dochodząc do zenu. Ta dziedzina jest bardzo ważna w sferze między innymi medycyny chińskiej, tradycyjnych wierzeń chińskich, w Hunach, w odmianach jogi czy też feng Shui. Ponadto korzysta z niej Reiki oraz sztuki walki, jakie stawiają w sensie swego istnienia właśnie na osiągnięcie maksymalnego zenitu w sferze przede wszystkim energii osiąganej przez człowieka.

– autor