Modele funkcjonowania magii: Model informacyjny

Modele funkcjonowania magii: Model informacyjny

Do modeli wydzielanych w zakresie funkcjonowania magii, czarów i wróżbiarstwa zalicza się między innymi model informacyjny. Opiera się on na przekonaniach, jakie są stosunkowo najnowsze, bowiem datuje się ich początek na lata osiemdziesiąte minionego stulecia. Zgodnie z informacyjnym modelem technika wróżbiarska, niezależnie w zasadzie jaka, ma opierać się na przekonaniu, iż działa na życie realne człowieka oraz otaczający nas świat kosmiczna siła i kosmiczna energia, jaka jest kształtowana poprzez informacje. Informacja ma być odrębnym elementem od energii, ale nierzadko obie te części ulegają wzajemnemu przemieszaniu się. W zakresie magii w kontekście informacyjnym, wróżbitów tej klasy określa się jako cybermagów. Jest to magiczny trans, który wiąże się z kosmosem.

Modele funkcjonowania magii: Model informacyjny

Chodzi o to, aby w stanie umysłowym, naturalnym, w jakim znajduje się człowiek pojawiały się centra magazynowania oraz przetwarzania informacji. Za nie rozumie się czakry wzdłuż kręgosłupa a także umysł czyli mózg. Generalnie Cybermagowie rozumują, że przepływ informacji jest uzależniony właśnie od umysłu a także od owych czakrów. W ten sposób wpływa się natomiast w danym kontekście na energię kosmiczną. Nie ma tu zużycia informacji, jak w przypadku powiedzmy zaklęć charakterystycznych dla dziedzin magii typu biała czy czarna. Informacja ulega specyficznemu skopiowaniu pomiędzy systemami energetycznymi. Cybermag ma za zadanie nie tylko programować dane informacje, ale także je administrować czyli monitorować i non stop kontrować.

Dodatkowo powinien wykazywać się umiejętnością wprowadzaniu stan medytacji. Jest to bardzo często wiążące się pojęcie z dziedziną ćwiczeń dziś szeroko rozpowszechnionych, jaką na przykład jest popularna joga.

– autor